Advertisement
Start arrow Teksty archiwalne arrow Wczasy Hotel Tropikal Resort *** (BB lub HB) Durres Albania (autokar)
Wczasy Hotel Tropikal Resort *** (BB lub HB) Durres Albania (autokar)
Region:  Durres
Miasto:     Durres
Transport: Autokar
Profil wyjazdu:    Pobyt wypoczynkowy
Wyżywienie:    We własnym zakresie
Zakwaterowanie:    Hotel
Wyposażenie:    Basen, TV, Telefon, Restauracja, Klimatyzacja indywidualna, bar, Sala telewizyjna, Plaża


Program imprezy:

1 dzień - wyjazd z miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy, z niektórych miast wyjazd dnia poprzedzającego dzień wyjazdu z Katowic. Planowany wyjazd z Katowic ok. godz. 03:00, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Albanii. W czasie przejazdu krótkie postoje na posiłki płatne we własnym zakresie.
2 dzień - przyjazd do Durres w godzinach południowych, złożenie bagaży w wyznaczonym pomieszczeniu zakwaterowanie od godziny 15:00. Pobyt wypoczynkowy na Albańskiej Riwierze Adriatyckiej 10 dni / 9 nocy. W czasie pobytu plażowanie, kąpiele morskie, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
11 dzień - wykwaterowanie do godziny 10:00, złożenie bagaży w wyznaczonym pomieszczeniu. Wyjazd z Durres ok. godz. 22:00. W czasie przejazdu krótkie postoje na posiłki płatne we własnym zakresie.
12 dzień - przejazd przez Albanię, Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację do Polski. Planowany przyjazd do Katowic ok. godz. 24:00, przyjazd do miast w Polsce następnego dnia zgodnie z rozkładem jazdy.

Świadczenia:
Transport: autokar marki zachodniej wyposażony w dvd, barek, WC, klimatyzację, uchylne siedzenia.
Zakwaterowanie: 9 noclegów, pokoje 2 osób z łazienką, klimatyzacją, balkonem, TV.
Wyżywienie: we własnym zakresie lub zgodnie z wykupioną opcją.
Ubezpieczenie: NNW - 7.000 PLN, KL - 10.000 EUR, bagaż - 800 PLN.
Opieka rezydenta.
Miejscowa opieka lekarska.
Cena zawiera podatek marża VAT.
Informacje dodatkowe:
Dopłata za 9 śniadań (serwowane) - 140 PLN/os.
Dopłata za 9 obiadokolacje (serwowane) - 320 PLN/os.
Zniżka dla dziecka 2-12 lat jako 3 osoba na dostawce w pok. 2 os. - 200 PLN/os.
Zniżka dla osoby dorosłej jako 3 osoba na dostawce w pok. 2 os. - 100 PLN/os.
Dopłata do pokoju 1 osobowego - 450 PLN/os.
Dopłata z tytułu chorób przewlekłych - 120 PLN/os.
Dopłata z tytułu kosztów rezygnacji - 2,5 % ceny imprezy.

Uwagi:
Obowiązkowa opłata klimatyczna: osoba dorosła - 10 EUR/os, dziecko 2-12 lat - 5 EUR/os.
Cena nie zawiera: wydatków osobistych uczestnika, opłat za wycieczki fakultatywne wybrane przez uczestnika.
Wycieczki fakultatywne odbywają się dla min. 15 osób i są dodatkowo płatne (w zależności od programu imprezy) na miejscu u opiekuna grupy.
Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać paszport.
W pokojach hotelowych obowiązuje zakaz przygotowywania posiłków.

Atrakcje:
Durres to jeden z największych kurortów morskich położony nad morzem Adriatyckim w Albanii, oddalony zaledwie o 35 km do Tirany (stolicy Albanii). Atutem jego jest rozległa piaszczysta plaża ciągnąca się przez 15 km, a wolno opadające dno i lazurowa woda tworzą tutaj wspaniałe warunki do morskich kąpieli. Zachwycająca jest również historia sięgająca czasów starożytnych. Durres został założony w roku 627 p.n.e. i obfituje w obiekty z okresu starożytności oraz średniowiecza, m.in. wielki amfiteatr rzymski, zbudowany w II wieku n.e. , oprócz tego bardzo interesujące Muzeum Historyczne, ruiny Starego Rynku w centrum miasta i łaźnie rzymskie. Mnóstwo atrakcji oraz unikalna jak na stary kontynent atmosfera kraju są dodatkowym atutem podróży do Albanii.
TROPICAL RESORT w Durres to kompleks składa się z hotelu oraz apartamentów. Do dyspozycji na terenie kompleksu znajdują się basen oraz w pełni wyposażona prywatna plaża. Do dyspozycji jest również bar i restauracja serwująca tradycyjne albańskie menu oraz kuchnie śródziemnomorską, dyskoteka, casino, plac zabaw dla dzieci, fitness club oraz liczne boiska do piłki plażowej.

Wycieczki fakultatywne
Tirana - Góra Dajti - Petrela z tradycyjną albańską kolacją Tirana położona jest w sercu Albanii, stanowi centrum kulturalne kraju, jest miejscem przenikania się różnych kultur i religii. Zwiedzanie rozpoczynamy od Placu Skanderbega, na którym znajduje się pomnik Bohatera Narodowego Albanii. Następnie udajemy się do Muzeum Narodowego prezentującego historię Albanii od starożytności aż do czasów współczesnych. Po chwili czasu wolnego z centrum miasta kolejką linową przenosimy się na szczyt Góry Dajti u stóp której położona jest Tirana. Następnie udajemy się do Petrelii będącej jednym ze strategicznych elementów w systemie obronnym stosowanym przez Skanderbega. Uwieńczeniem dnia będzie kolacja stanowiąca pełnowartościową dawkę Albanii -od kuchni".
Kruja to doskonały wstęp do historii i kultury Albanii. W XV wieku była centrum oporu Albańczyków przeciw tureckiej inwazji, na czele którego przez 25 lat stał Jerzy Kastriota Skanderbeg. Zwiedzamy zamek, w którym znajduje się muzeum poświęcone Bohaterowi Narodowemu Albanii oraz Muzeum Etnograficzne.Następnie na pobliskim Bazarze będzie można zakupić pierwsze pamiątki, albańskie rękodzieła takie jak filcowe pantofle, fezy bądz misy z drzewa oliwnego.
Shkodra - Lezha - Kruja. Shkoder jest największym miastem północnej Albanii, położone nad największym na Bałkanach Jeziorem Szkoderskim. Zwiedzanie zamku -Rozafa”, katedry katolicką jedna z największych na Bałkanach i centrum miasta. Zwiedzanie zamku, Muzeum Skanderbega i średniowiecznego malowniczego bazaru miasta.
Wieczór albański odbywa się w pięknej scenerii, w restauracji położonej na wzgórzu z albańskimi potrawami, winem i muzyką regionalną.
Rejs statkiem na przylądek Kepi i Rodonit położony 26 mil morskich od Durres. W programie zwiedzanie zamku na przylądku, klasztoru oraz ciekawych szeregów bunkrów z czasów komunistycznych.

Dostępne terminy na zapytanie.
W przypadku dod. pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta .


TAGI: Durres, wakacje w Albania, Albania wypoczynek, wycieczka autokarowa do Albanii