Advertisement
Start arrow Teksty archiwalne arrow Wczasy Hotel *** (BB lub HB) Vlore Albania (autokar)
Wczasy Hotel *** (BB lub HB) Vlore Albania (autokar)
Region:    Vlora
Miasto:    Vlora
Transport:    Autokar
Profil wyjazdu:    wypoczynek
Wyżywienie:    We własnym zakresie
Zakwaterowanie:    Hotel
Wyposażenie:    Basen, TV, Telefon, Restauracja, Klimatyzacja indywidualna, bar, Sala telewizyjna


Program imprezy:

1 dzień - wyjazd z miast w Polsce zgodnie z rozkładem jazdy, z niektórych miast wyjazd dnia poprzedzającego dzień wyjazdu z Katowic. Planowany wyjazd z Katowic ok. godz. 03:00, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Albanii. W czasie przejazdu krótkie postoje na posiłki płatne we własnym zakresie.
2 dzień - przyjazd do Vlore w godzinach południowych, złożenie bagaży w wyznaczonym pomieszczeniu zakwaterowanie od godziny 15:00. Pobyt wypoczynkowy na Albańskiej Riwierze Adriatyckiej 10 dni / 9 nocy. W czasie pobytu plażowanie, kąpiele morskie, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
11 dzień - wykwaterowanie do godziny 10:00, złożenie bagaży w wyznaczonym pomieszczeniu. Wyjazd z Vlore ok. godz. 22:00. W czasie przejazdu krótkie postoje na posiłki płatne we własnym zakresie.
12 dzień - przejazd przez Albanię , Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację do Polski. Planowany przyjazd do Katowic ok. godz. 24:00, przyjazd do miast w Polsce następnego dnia zgodnie z rozkładem jazdy.

Świadczenia:

Transport: autokar marki zachodniej wyposażony w dvd, barek, WC, klimatyzację, uchylne siedzenia.
Zakwaterowanie: 9 noclegów, pokoje 2 osób z łazienką, klimatyzacją, balkonem, TV.
Wyżywienie: we własnym zakresie lub zgodnie z wykupioną opcją (patrz: Informacje dodatkowe).
Ubezpieczenie: NNW - 7.000 PLN, KL - 10.000 EUR, bagaż - 800 PLN.
Opieka rezydenta.
Miejscowa opieka lekarska.
Cena zawiera podatek marża VAT.

Informacje dodatkowe:
Dopłata za 9 śniadań (serwowane) - 140 PLN/os.
Dopłata za 9 obiadokolacje (serwowane) - 320 PLN/os.
Zniżka dla dziecka 2-12 lat jako 3 osoba na dostawce w pok. 2 os. - 200 PLN/os.
Zniżka dla osoby dorosłej jako 3 osoba na dostawce w pok. 2 os. - 100 PLN/os.
Dopłata do pokoju 1 osobowego - 450 PLN/os.
Dopłata z tytułu chorób przewlekłych - 120 PLN/os.
Dopłata z tytułu kosztów rezygnacji - 2,5 % ceny imprezy.

Wycieczki fakultatywne :
Wycieczka: Tirana - Góra Dajti - Petrela z tradycyjną albańską kolacją - cena ok. 40 EUR/os.
Wycieczka do Kruji - cena ok. EUR/os.
Wycieczka: Shkodra - Lezha - Kruja - cena ok. EUR/os.
Wstępy do dyskotek - cena ok. EUR/os.
Wieczór albański - cena ok. EUR/os.
Rejs statkiem - cena ok. EUR/os

Uwagi:
Obowiązkowa opłata klimatyczna: osoba dorosła - 10 EUR/os, dziecko 2-12 lat - 5 EUR/os.
Cena nie zawiera: wydatków osobistych uczestnika, opłat za wycieczki fakultatywne wybrane przez uczestnika.
Wycieczki fakultatywne odbywają się dla min. 15 osób i są dodatkowo płatne (w zależności od programu imprezy) na miejscu u opiekuna grupy.
Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać paszport.
W pokojach hotelowych obowiazuje zakaz przygotowywania posiłków.
Przejazdy na odcinku krajowym (do/z Katowic) są bezpłatne oraz odpłatne wg. rozkładu jazdy, realizowane są przy mim. 6 uczestnikach wyjeżdżających z danego miasta i potwierdzane na 3 dni przed wyjazdem na stronie internetowej www.beatur.pl i są wiążące dla uczestników imprezy. Połączenia antenowe mogą być realizowane autokarem, mikrobusem lub innym środkiem transportu i bez udziału pilota. Klient zobowiązany jest przybyć na miejsce zbiórki na 15 min. przed planowanym odjazdem. Możliwa jest dodatkowa przesiadka za granicą do docelowego autokaru.

Wycieczki fakultatywne
Tirana - Góra Dajti - Petrela z tradycyjną albańską kolacją Tirana położona jest w sercu Albanii, stanowi centrum kulturalne kraju, jest miejscem przenikania się różnych kultur i religii. Zwiedzanie rozpoczynamy od Placu Skanderbega, na którym znajduje się pomnik Bohatera Narodowego Albanii. Następnie udajemy się do Muzeum Narodowego prezentującego historię Albanii od starożytności aż do czasów współczesnych. Po chwili czasu wolnego z centrum miasta kolejką linową przenosimy się na szczyt Góry Dajti u stóp której położona jest Tirana. Następnie udajemy się do Petrelii będącej jednym ze strategicznych elementów w systemie obronnym stosowanym przez Skanderbega. Uwieńczeniem dnia będzie kolacja stanowiąca pełnowartościową dawkę Albanii -od kuchni".
Kruja to doskonały wstęp do historii i kultury Albanii. W XV wieku była centrum oporu Albańczyków przeciw tureckiej inwazji, na czele którego przez 25 lat stał Jerzy Kastriota Skanderbeg. Zwiedzamy zamek, w którym znajduje się muzeum poświęcone Bohaterowi Narodowemu Albanii oraz Muzeum Etnograficzne.Następnie na pobliskim Bazarze będzie można zakupić pierwsze pamiątki, albańskie rękodzieła takie jak filcowe pantofle, fezy bądz misy z drzewa oliwnego.
Shkodra - Lezha - Kruja. Shkoder jest największym miastem północnej Albanii, położone nad największym na Bałkanach Jeziorem Szkoderskim. Zwiedzanie zamku -Rozafa”, katedry katolicką jedna z największych na Bałkanach i centrum miasta. Zwiedzanie zamku, Muzeum Skanderbega i średniowiecznego malowniczego bazaru miasta.
Wieczór albański odbywa się w pięknej scenerii, w restauracji położonej na wzgórzu z albańskimi potrawami, winem i muzyką regionalną.
Rejs statkiem na przylądek Kepi i Rodonit położony 26 mil morskich od Durres. W programie zwiedzanie zamku na przylądku, klasztoru oraz ciekawych szeregów bunkrów z czasów komunistycznych

Dostępne są różne terminy a także inne oferty w tej rejon Albanii.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta .


TAGI: Vlore, Vlora, Wlora wakacje, wczasy Albania