Advertisement
Start
Wyprawa do Albanii, Kosowa i Czarnogóry - wrzesień 2015

Wycieczka do Albanii Last minute!  Ostatnie wolne miejsca! Zapraszamy!
Albania: zwiedzanie + wypoczynek


Zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłej wyprawie do Albanii przez Serbię, Kosowo i
Czarnogórę w dniach 05.09 – 19.09. 2015 roku.


Głównym celem wyprawy jest poznanie kultury, tradycji, zwyczajów i zabytków z różnych okresów historycznych Albanii. W trakcie wycieczki będzie czas na wypoczynek na plaży.

Jest to już czternasta wyprawa organizowana przez Towarzystwo Polsko – Albańskie.

Do Albanii zawiezie Państwa autobus PKS z Poznania, prowadzony przez doświadczonych kierowców, ciekawą trasą. Nowoczesny autobus wyposażony jest w klimatyzację, barek (ka-wa, herbata i napoje chłodzące) wygodne siedzenia i panoramiczne szyby, oraz odtwarzacz DVD, dlatego oprócz filmów prezentujących wiedzę o tych terenach proponujemy, aby uczestnicy wyprawy zabrali po jednym ulubionym filmie, który będziemy mogli wspólnie obejrzeć w czasie dojazdu i powrotu z Albanii. Organizatorzy zapewniają wstęp do muzeów albańskich, materiały publicystyczne (ksero), oraz książki o tematyce albańskiej (przewodniki). Zalecamy również zabranie jaśków i kocyków lub cienkich śpiworów (jeden na dwie bliskie osoby), ponieważ autobus jest klimatyzowany i czasem w nocy jest chłodno.

Autobus zabiera dwóch kierowców i do 49 pasażerów. Wjazd do Albanii dla Polaków jest bez wizy z paszportem. Obecnie istnieje już gęsta sieć banków i bankomatów (można zabrać karty płatnicze – wypłata w LEKACH), dlatego wymiana pieniędzy (dolary, euro) nie stanowi problemu. W przeliczeniu 100 Leków albańskich ma wartość 3zł. Ceny żywności poza restauracjami są porównywalne z polskimi przy uwzględnieniu wyższych cen mięsa i ryb w stosunku do warzyw i owoców. Napoje wyprodukowane w Albanii są dużo tańsze od porównywalnych, sprowadzanych z zagranicy. Na terenie Albanii jest ogromna ilość kawiarni i restauracji o bardzo różnorodnym standardzie i o adekwatnych cenach. Co do polskiego
jedzenia to aby ograniczyć wydatki, a przede wszystkim sensacje żołądkowe w okresie
aklimatyzacji, warto mieć coś na „czarną godzinę”, takiego co łatwo przyswoimy.

W trakcie pobytu nad morzem Adriatyckim i Morzem Jońskim, będzie możliwość zażywania kąpieli słonecznych i morskich. Krajobraz Albanii jest górzysty i malowniczy, prosimy o zabranie aparatów fotograficznych i kamer – z pewnością nie zabraknie okazji do ich użycia.

Image T R A S A PODRÓŻY A L B A N I A od 5 IX do 19 IX 2015

5 IX Sobota – 5:00 wyj. Dworzec PKS zbiórka na peronie międzynarodowym, przez Wrocław –

Boboszów (granica), Czechy – Brno, Słowacja – Bratysława, Węgry – Budapeszt, granica Serbia -nocleg ok. 23:00.

6 IX Niedziela -- 7:00 wyjazd przez Nowy Sad, Belgrad 2godz. zwiedz., Nish do granicy Merdare zKosowem – Prisztina ok. godz.19:00. Po zakwaterowaniu - wieczorem zwiedzanie miasta (deptak).

7 IX Poniedziałek – Kosowo zwiedzanie Wyż. Dugadzińskiej (Peja -Wąwóz Rugowy, De-czan, Gjakova).

8 IX Wtorek -- 8:00 wyjazd – zwiedzanie Kosowa (Gracanica (1h), jaskinia Gadiny (2h), Pri-zren (3h), ok. 18:00 granica z Albanią, przejazd (autostrada) górami Płn. Albanii - dojazd na nocleg do zatoki Durres – (plaża) Hotel ok. 22:00.

9 IX Środa -- 9:00 wyjazd do Kruji – zwiedzanie M. Hist. Skanderbega i M. Etnograficzne. Tirana -zwiedzanie miasta - nocleg w Durres.

10 IX Czwartek -- 9:00 wyjazd do Tirany na górę Dajti (1100m n.p.m.) – kolejka linowa Park Narodowy– kawa – rest. Panorama - wieczorem zwiedzanie Durres – miasta o 21:00 powrót do hotelu.

11 IX Piątek -- 8:00 wyjazd na Rivierę Albańską – miasto portowe Vlora (1h) – cieśnina Otranto –koniec Adriatyku i początek M. Jońskiego i Riwiery Alb. – Przełęcz LLogara 1050m. n.p.m. –Himara – plaża (2h) – Porto Palermo (1h) (twierdza Ali Paszy) – Saranda – nocleg.

12 IX Sobota – 10:00 przed południem plaża Ksamila – czas wolny, wieczór integracyjny w Sarandzie.

13 IX Niedziela - wyjazd 9:00 do starożytnego miasta „Butrinti” ok. 20km zwiedzanie ruin i muzeum w drodze powrotnej plaża Ksamila do godz. 18:00 – powrót do Sarandy.

14 IX Poniedziałek – wyjazd w góry (w programie pobyt i kąpiel - naturalne źródło rzeki Syli i Kalter). Zwiedzaniemiasta Gjirokastry.

15 IX Wtorek – Saranda – plaża czas wolny.

16 IX Środa – wyjazd powrotnygodz. 6:00, Tepellena godz.

8:00 – zwiedzanie Berat (m.Onufrego): godz. 11:00 –18:00 – godz. 20:00 zakwaterowanie i nocleg w Dures.

17 IX Czwartek – 6:00 wyjazd –Szkodra (2h) – granica Muriqian – wjazd do Czarnogóry – przejazd Dalmacją, zwiedzanie Dubrownika (2h) (Chorwacja), późnym wieczorem zakwate-rowanie i nocleg w Medżugorie (Bośnia i Hercegowina).

18 IX Piątek – godz. 6:00 Medżugorie - wyjazd do Mostaru (2h) zwiedzanie starówki i mostu.

Podróż powrotna z noclegiem w Luksbergu (Chorwacja).

19 IX Sobota -- 6:00 wyjazd do Polski – powrót w godzinach nocnych do Poznania około 24:00.
Całość trasy to ok. 4600km. Łącznie koszty przejazdu autobusem oraz inne opłaty drogowe: 720 PLN. W programie jest kilka wolnych dni na wypoczynek z możliwością dodania do pro-gramu kolejnej atrakcji turystycznej. Do 30 czerwca jako zgłoszenie uczestnictwa i wpisania na listę, wymagana jest kwota 300 PLN, a następnie najpóźniej do 30 lipca reszta wymaganej sumy, czyli 420 PLN. Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia na okres wyjazdu i prosimy o dokonanie go we własnym zakresie.

Wpłat należy dokonywać ( 300 + 420 PLN lub całości) na konto bankowe:

BZ WBK S.A 11 Oddział – Poznań, ul. Górecka 30
70 1090 1463 0000 0001 0679 1794
JAROSŁAW ROSOCHACKI
60-177 Poznań, ul. Billewiczówny 21

Zgłoszenia uczestnictwa – można dokonywać podając następujące Państwa dane: nazwisko, imię, pesel, miejsce urodzenia, nr ważnego paszportu, aktualny adres oraz kontakt telefoniczny (komórka zabierana do Albanii). Wyżej wymienione dane będą zamieszczone na
liście potrzebnej przy przekraczaniu granicy i muszą być podane na tyle wcześnie, aby powielić tę listę na wszystkie przejścia graniczne.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na wspólną wyprawę na Bałkany, aby poznać lepiej Naszą wspólną, ale jakże różnorodną, kulturę jednoczącej się

Zgłoszenia najlepiej dokonywać SMS-em na nr. tel. 607 302 056 Pana Konsula Jarosława Rosochackiego, pod którym również można uzyskać szczegółowe informacje w razie jakich-kolwiekwątpliwości odnośnie wyjazdu. Na koszt hoteli (noclegi), wstęp do muzeów oraz de-wizowe koszty autobusu (ubezpieczenie na teren Kosowa) i inne koszty w trakcie wyjazdu 280€ płatne w dniu wyjazdu. Posiłki płatne we własnym zakresie. Proponujemy przeznaczyć ze względu na niskie ceny w Albanii ok.10€ na dzień.