Advertisement
Start arrow Teksty archiwalne arrow 12 dni - wypoczynek w Spile
12 dni - wypoczynek w Spile
Image Dzień 1. - sobota - wyjazd z kraju według rozkładu.
Przejazd przez Słowację na Węgry. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie.

Dzień 2. -niedziela - W godzinach porannych wykwaterowanie z hotelu w Budapeszcie. Przejazd przez Serbię i Macedonię do Albanii. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu "Albatros" w Spile na terenie Albanii. Dzień 3. - poniedziałek - spotkanie organizacyjne

Dzień 11. - wtorek - Wyjazd powrotny do Polski. Przejazd przez Macedonię i Serbię na Węgry. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie.

Dzień 12. - środa - W godzinach porannych wykwaterowanie z hotelu w Budapeszcie. Przejazd przez Słowację do Polski

Cena obejmuje:
zakwaterowanie - 2 noclegi ze śniadaniami na terenie Węgier, 9 noclegów ze śniadaniami w Hotelu "Albatros" w Spile na terenie Albanii. Do dyspozycji na terenie hotelu znajduje się w pełni wyposażona prywatna plaża. Do dyspozycji jest również bar i restauracja serwująca tradycyjne albańskie menu oraz kuchnie śródziemnomorską. W piątkowe i sobotnie wieczory DJ zaprasza na summer disco. Przejazd komfortowym minibusem ( video, klimatyzacja) ubezpieczenie, opiekę przedstawicieli.
Cena nie obejmuje: posiłków, innych poza śniadaniami. Jest możliwość wykupienia całodniowego wyżywienia.

Opis zakwaterowania:
pokoje 2,3,4-osobowe (w systemie 2+1, 2+2) o standardowym wyposażeniu każdy pokój z pełnym węzłem sanitarnym oraz bezpłatną klimatyzacją. Wszystkie pokoje posiadają balkon lub taras.
Dodatkowo: jest możliwość (wcześniej uzgadniając) wypożyczenia samochodu, bądz rowerów. 20 % zniżka dla dzieci w wieku 2-15 lat, pozostających jako 3 bądz 4 osoba w pokoju.

Koszt zakwaterowania w pojedynkę wzrasta o około 150 euro
Jest możliwość dojazdu na własną rękę, wówczas cena obniżona zostaje o 50euro.
Możemy zorganizować transport samolotem, wówczas cena obniżona zostaje o 50 euro i wzrasta o cenę biletów.

Wycieczki fakultatywne
1. Tirana - Góra Dajti - Petrela - Tradycyjna Albańska Kolacja
Tirana - Położona jest w sercu Albanii. Stanowi centrum kulturalne kraju, jest miejscem przenikania się różnych kultur i religii. Zwiedzanie rozpoczynamy od Placu Skanderbega na którym znajduje się pomnik Bohatera Narodowego Albanii. Następnie udajemy się do Muzeum Narodowego prezentującego historię Albanii od starożytności aż do czasów współczesnych.
Po chwili czasu wolnego z centrum miasta kolejką linową przenosimy się na szczyt Góry Dajti u stóp której położona jest Tirana. Następnie udajemy się do Petrelii będącej jednym ze strategicznych elementów w sytemie obronnym stosowanym przez Skanderbega.
Uwieńczeniem dnia będzie kolacja stanowiąca pełnowartościową dawkę Albanii „od kuchni"

2. Kruja
Kruja - Doskonały wstęp do historii i kultury Albanii. W XV wieku była centrum oporu Albańczyków przeciw tureckiej inwazji, na czele którego przez 25 lat stał Jerzy Kastriota Skanderbeg. Zwiedzamy zamek, w którym znajduje się muzeum poświęcone Bohaterowi Narodowemu Albanii oraz Muzeum Etnograficzne.
Następnie na pobliskim Bazarze będzie można zakupić pierwsze pamiątki, albańskie rękodzieła takie jak filcowe pantofle, fezy bądz misy z drzewa oliwnego.

Organizator: AL

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów? Zapytaj o szczegóły.
Napisz do nas: i n f o @ a l b a n i a . c o m . p l .