Advertisement
Start arrow Teksty archiwalne arrow 12 dniowy wypoczynek w Kompleksie Turystycznym Tropical Resort w Durres
12 dniowy wypoczynek w Kompleksie Turystycznym Tropical Resort w Durres
Image Durres - największy kurort morski nad Morzem Adriatyckim w Albanii. Kilomerty szerokiej, piaszczystej plaży, antyczne zabytki i orientalny charakter miasta rokrocznie przyciągają tłumy turystów. Wakacje w Durres są doskonałym pomysłem na urlop dla wszytskich. Rodziny z dziećmi mogą czuć się tu bezpiecznie z uwagi na łagodne wejście do morza. Młodzi poza plażowaniem bawić się mogą na licznych dyskotekach a osoby pragnące obcować z kulturą doskonale odnajdą się wśród starożytnych zabytków.

Dzień 1. - sobota - Wyjazd z kraju według rozkładu.
Przejazd kolejno przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Albanii

Dzień 2. - niedziela - W godzinach wieczornych zakwaterowanie na terenie kompleksu turystycznego "TROPICAL RESORT" w Durres w Albanii.

Dzień 3. - poniedziałek - Spotkanie organizacyjne

Dzień 11. - wtorek - Wyjazd powrotny do Polski
Dzień 12. - środa - Przyjazd do Polski

Cena obejmuje:
zakwaterowanie - 9 noclegów ze śniadaniami w kompleksie turystycznym "TROPICAL RESORT" w Durres na terenie Albanii. Kompleks składa się z Hotelu oraz Apartamentów. Do dyspozycji na terenie kompleksu znajdują się basen oraz w pełni wyposażona prywatna plaża. Do dyspozycji jest również bar i restauracja serwująca tradycyjne albańskie menu oraz kuchnie śródziemnomorską, dyskoteka, casino, plac zabaw dla dzieci, fitness club oraz liczne boiska do piłki plażowej.
Przejazd komfortowym autokarem ( WC, video, cafe bar, klimatyzacja) ubezpieczenie, opiekę przedstawicieli.

Cena nie obejmuje: posiłków, innych poza śniadaniami. Jest możliwość wykupienia całodniowego wyżywienia.

Opis zakwaterowania: pokoje hotelowe 2,3,4-osobowe (w systemie 2+1, 2+2) o standardowym wyposażeniu każdy pokój z pełnym węzłem sanitarnym oraz bezpłatną klimatyzacją. Apartamenty dodatkowo posiadają aneks kuchenny.

Dodatkowo: jest możliwość (wcześniej uzgadniając) wypożyczenia samochodu, bądz rowerów. Centrum miasta oddalone jest od kompleksu około 5 kilometrów
20 % zniżka dla dzieci w wieku 2-15 lat, pozostających jako 3 bądz 4 osoba w pokoju.
Koszt zakwaterowania w pojedynkę wzrasta o około 150 euro
Jest możliwość dojazdu na własną rękę, wówczas cena obniżona zostaje o 50euro.
Możemy zorganizować transport samolotem, wówczas cena obniżona zostaje o 50 euro i wzrasta o cenę biletów.

Wycieczki fakultatywne
1. Tirana - Góra Dajti - Petrela - Tradycyjna Albańska Kolacja
Tirana - Położona jest w sercu Albanii. Stanowi centrum kulturalne kraju, jest miejscem przenikania się różnych kultur i religii. Zwiedzanie rozpoczynamy od Placu Skanderbega, na którym znajduje się pomnik Bohatera Narodowego Albanii. Następnie udajemy się do Muzeum Narodowego prezentującego historię Albanii od starożytności aż do czasów współczesnych.
Po chwili czasu wolnego z centrum miasta kolejką linową przenosimy się na szczyt Góry Dajti u stóp której położona jest Tirana. Następnie udajemy się do Petrelii będącej jednym ze strategicznych elementów w sytemie obronnym stosowanym przez Skanderbega.
Uwieńczeniem dnia będzie kolacja stanowiąca pełnowartościową dawkę Albanii „od kuchni"

2. Kruja
Kruja - Doskonały wstęp do historii i kultury Albanii. W XV wieku była centrum oporu Albańczyków przeciw tureckiej inwazji, na czele którego przez 25 lat stał Jerzy Kastriota Skanderbeg. Zwiedzamy zamek, w którym znajduje się muzeum poświęcone Bohaterowi Narodowemu Albanii oraz Muzeum Etnograficzne.
Następnie na pobliskim Bazarze będzie można zakupić pierwsze pamiątki, albańskie rękodzieła takie jak filcowe pantofle, fezy bądz misy z drzewa oliwnego.

UWAGA - program przygotowany jest dla dużej grupy w przypadku mniejszej ilości uczestników (minimum 7osób) program ulega modyfikacji.

Organizator: GD

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów? Zapytaj o szczegóły.
Napisz do nas: i n f o @ a l b a n i a . c o m . p l .