Advertisement
Start arrow Teksty archiwalne arrow Wypoczynek w Durres - 12 dni
Wypoczynek w Durres - 12 dni
Image Durres to największy kurort morski nad Morzem Adriatyckim w Albanii. Kilometry szerokiej, piaszczystej plaży, antyczne zabytki i orientalny charakter miasta rokrocznie przyciągają tłumy turystów.
Wakacje w Durres są doskonałym pomysłem na urlop dla wszystkich.
Rodziny z dziećmi mogą czuć się tu bezpiecznie z uwagi na łagodne wejście do morza.
Młodzi poza plażowaniem bawić się mogą na licznych dyskotekach a osoby pragnące obcować z kulturą doskonale odnajdą się wśród starożytnych zabytków.

Dzień 1. - sobota - Wyjazd z kraju według rozkładu.
Przejazd przez Słowację na Węgry. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie.

Dzień 2. - niedziela - W godzinach porannych wykwaterowanie z hotelu w Budapeszcie. Przejazd przez Serbię i Macedonię do Albanii. W godzinach wieczornych zakwaterowanie na terenie kompleksu turystycznego "TROPICAL RESORT" w Durres w Albanii.

Dzień 3. - poniedziałek - spotkanie organizacyjne

Dzień 11. - wtorek - Wyjazd powrotny do Polski. Przejazd przez Macedonię i Serbię na Węgry. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie.

Dzień 12. - środa - W godzinach porannych wykwaterowanie z hotelu w Budapeszcie. Przejazd przez Słowację do Polski

Wycieczki fakultatywne
1. Tirana - Góra Dajti - Petrela - Tradycyjna Albańska Kolacja
Tirana - Położona jest w sercu Albanii. Stanowi centrum kulturalne kraju, jest miejscem przenikania się różnych kultur i religii. Zwiedzanie rozpoczynamy od Placu Skanderbega na którym znajduje się pomnik Bohatera Narodowego Albanii. Następnie udajemy się do Muzeum Narodowego prezentującego historię Albanii od starożytności aż do czasów współczesnych.
Po chwili czasu wolnego z centrum miasta kolejką linową przenosimy się na szczyt Góry Dajti u stóp której położona jest Tirana. Następnie udajemy się do Petrelii będącej jednym ze strategicznych elementów w sytemie obronnym stosowanym przez Skanderbega.
Uwieńczeniem dnia będzie kolacja stanowiąca pełnowartościową dawkę Albanii „od kuchni"

2. Kruja
Kruja - Doskonały wstęp do historii i kultury Albanii. W XV wieku była centrum oporu Albańczyków przeciw tureckiej inwazji, na czele którego przez 25 lat stał Jerzy Kastriota Skanderbeg. Zwiedzamy zamek, w którym znajduje się muzeum poświęcone Bohaterowi Narodowemu Albanii oraz Muzeum Etnograficzne.
Następnie na pobliskim Bazarze będzie można zakupić pierwsze pamiątki, albańskie rękodzieła takie jak filcowe pantofle, fezy bądz misy z drzewa oliwnego.

Cena obejmuje: zakwaterowanie - 2 noclegi ze śniadaniami w hotelach na terenie Węgier, 9 noclegów ze śniadaniami w kompleksie turystycznym "TROPICAL RESORT" w Durres na terenie Albanii. Kompleks składa się z Hotelu oraz Apartamentów. Do dyspozycji na terenie kompleksu znajdują się basen oraz w pełni wyposażona prywatna plaża. Do dyspozycji jest również bar i restauracja serwująca tradycyjne albańskie menu oraz kuchnie śródziemnomorską, dyskoteka, casino, plac zabaw dla dzieci, fitness club oraz liczne boiska do piłki plażowej. Przejazd komfortowym minibusem ( video, klimatyzacja) ubezpieczenie, opiekę przedstawicieli.

Cena nie obejmuje: posiłków, innych poza śniadaniami. Jest możliwość wykupienia całodniowego wyżywienia.

Opis zakwaterowania: pokoje hotelowe 2,3,4-osobowe (w systemie 2+1, 2+2) o standardowym wyposażeniu każdy pokój z pełnym węzłem sanitarnym oraz bezpłatną klimatyzacją. Apartamenty dodatkowo posiadają aneks kuchenny.

Dodatkowo: jest możliwość (wcześniej uzgadniając) wypożyczenia samochodu, bądź rowerów. Centrum miasta oddalone jest od kompleksu około 5 kilometrów
20 % zniżka dla dzieci w wieku 2-15 lat, pozostających jako 3 bądź 4 osoba w pokoju.
Koszt zakwaterowania w pojedynkę wzrasta o około 150 euro
Jest możliwość dojazdu na własną rękę, wówczas cena obniżona zostaje o 50euro.
Możemy zorganizować transport samolotem, wówczas cena obniżona zostaje o 50 euro i wzrasta o cenę biletów.

Organizator: AL

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów? Zapytaj o szczegóły.
Napisz do nas: i n f o @ a l b a n i a . c o m . p l .