Advertisement
Start arrow Turystyka arrow Tydzień w Albanii, najpiękniejsze miasta - wycieczka 7 dni
Tydzień w Albanii, najpiękniejsze miasta - wycieczka 7 dni
Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę po najpiękniejszych miastach Albanii.
Tydzień w Albanii, najpiękniejsze miasta / miejsca, samochodem terenowym lub busem ...

1 dzień, niedziela, przylot na lotnisko Rinas - Tirana, ok 15.00.
Zakwaterowanie w  hotelu i wieczorne zwiedzanie Tirany, spacer po IshiBlokku, willa Envera Hodży, centrum miasta, budynek Opery, siedziba radia Tirana.
Kolacja w restauracji Villa31, tradycyjna kuchnia Albanii północnej.

2 dzień, poniedziałek - Tirana - Góra Dajti, Kruje
Po śniadaniu wyjazd do kolejki linowej którą pojedziemy na górę Dajti (1900 mnpm) aby zobaczyć panoramę miasta. Tam zjemy lunch w restauracji Dajti Balcony.
Pojedziemy do Kruje, by zwiedzić “miejsce symbol”, walki o zrzucenie osmańskiej dominacji w Albanii - Zamek i Mauzoleum Skandenberga. Skandenberg to albański bohater narodowy który w XV wieku przez ponad 25 lat stawiał opór wojskom tureckim okupującym Albanię. Zwiedzimy też Muzeum Etnograficzne oraz Stary Bazar gdzie można kupić wyroby rękodzieła, biżuterię, antyki i zwykłe pamiątki z Albanii.
Następnie wyruszymy w drogę do Vlore. Jeżeli szczęście i czas nam dopisze odwiedzimy Kantine Bardha, winiarnię w dolinie przy drodze. Poza tym zaplanowane są liczne przystanki w interesujących miejscach po drodze.
Do Vlore dojedziemy około 22.00...
Image 3 dzień - Vlore
po śniadaniu wybierzemy się do Muzeum Niepodległości mieszczącego się w budynku w którym siedzibę miał pierwszy rząd niepodległej Albanii. Później spacer do centrum kurortu i wizyta w kościele ortodoksyjnym oraz w jednym z najstarszych albańskich meczetów.
Lunch zjemy w pobliżu centrum w restauracji...
Po lunchu, wsiadamy do samochodu / busa i jedziemy do Orikum. Tam odwiedzimy starożytne miasto usytuowane na wprost bazy Albańskiej Marynarki Wojennej. Baza ty była podczas zimnej wojny jedyną sowiecką bazą na morzy śródziemnym. W spadku po flocie sowieckiej Albańczycy otrzymali 5 okrętów podwodnych które od 1965 roku stoją zacumowane w porcie. W niewielkiej odległości od Orikum znajduje się cypel Karaburun i Park Narodowy Llogara.

Dzień zakończymy około 18.00, wejściem do samochodu i przejazdem przez przełęcz Llogara w kierunku Sarande... Po drodze postój przy najpiękniejszej plaży w albanii...
Około 22.00 dotrzemy do Sarande...

4 dzień Saranda - perła wybrzeża albańskiego
Dzień rozpoczniemy po śniadaniu... Około 10.00 przejdziemy się po Sarande w kierunku góry zamkowej i zwiedzimy zamek Lekuresi. W centrum miasta ruiny synagogi oraz pozostałości mozaik. Następnie wyjazd w kierunku Butrinti, po drodze lunch w restauracji przy hodowli ryb... Znakomita kuchnia, specjalność, świeże frutti di mare. Około 14.00 dojedziemy do Butrintu, miasta założonego około VII w pne. Zwiedzimy wpisane na listę UNESCO miasto oraz muzeum archeologiczne znajdujące się na jego terenie.
Około 16.30 wyjedziemy w kierunku Girokaster... Po drodze zatrzymamy się przy Blue Eye, fenomenie natury, wywierzysku które daje początek rzece...
Do Girokaster dojedziemy około 19.30...

5 dzień Girokaster kamienne miasto...
W Girokaster zachowanych jest wiele domów zbudowanych w całości z kamienia. Nawet dachy są kryte kamiennymi łupkami. W domy w którym urodził się dyktator Enver Hodża znajduje się obecnie Muzeum Etnograficzne. Wybierzemy się tam tuż po śniadaniu. Około 12.00 dotrzemy do twierdzy górującej nad miastem, gdzie znajduje się Muzeum Broni. Po zwiedzeniu tego miejsca przejdziemy z powrotem do centrum wsiądziemy do samochodu i ruszymy dalej w okolice Tepeleny gdzie zjemy późny lunch. Po drodze zatrzymamy się również w winiarni... Późnym popołudniem dojedziemy do Beratu i tam przenocujemy.

6 dzień Berat miasto tysiąca okien...
Nazwane jest tak ponieważ domy budowane są na zboczu góry... Chcąc nie chcąc, okna domów wychodzą na dachy budynków znajdujących się pod nimi. Każdy z mieszkańców tych tradycyjnych domostw ma piękny widok na okolicę i wszystki okna są widoczne... Ponoć jest ich tysiąc. Po śniadaniu idziemy do Muzeum Onufriego, szesnastowiecznego malarza ikon i fresków. Malarstwo Onufriego jest widoczne w wielu ortodoksyjnych kościołach w Albanii i Grecji. Zobaczymy też zamek w którym wciąż mieszkają beratczycy...

Około 15.00 wyruszymy w kierunku Tirany gdzie przyjedziemy około godziny 20.00...

7 dzień Rinas - Warszawa
Dzień wolny na zakupy... Korzystając z naszych sugestii możecie Państwo odwiedzić muzea lub zrobić zakupy na nowym bazarze....

Cena zawiera:
-    przejazdy samochodem terenowym lub busem
-    polskojęzycznego kierowce / przewodnika i opiekuna
-    zakwaterowanie w dobrych trzygwiazdkowych hotelach ze śniadaniem, pokoje dwuosobowe
-    podatki
- wejściówki do:
Zamek & Mauzoleum Skandenberga & Muzeum Etnograficzne - Kruje
Muzeum Niepodległości Vlore
miasto Orikum
kolejka linowa na górę Dajti
Twierdza & Blue Eye & Muzeum Etnograficzne Gjirokaster 5
Zamek & Muzeum Onufriego

Cena nie zawiera:
-    przelotów
-    Lunchy i kolacji
-    napiwków i innych gratyfikacji
-    kosztów kolejki linowej na górę Dajti ( 15 Euro / osobę )
-    niewymienionych w części “Cena zawiera”.

Cena A - 670 Euro. Grupa minimum 6 osób

UBEZPIECZNIE
Każdy uczestnik samodzielnie wykupuje ubezpieczenie.
Kup ubezpieczenie bez wychodzenia z domu / on-line

CENA BILETU NA SAMOLOT
Prezentowane przez nas ceny pakietów nie zawierają kosztów przelotu samolotem na trasie Warszawa-Tirana-Warszawa.
Ceny biletów na podróż do Albanii różnią się w zależności od przewoźnika, terminu planowanej podróży oraz wyprzedzenia z jakim zakładana jest rezerwacja. Oprócz ceny samego przelotu trzeba zawsze uwzględnić także opłaty lotniskowe i paliwowe oraz opłatę za wystawienie biletu.

Orientacyjne - całkowite - ceny biletów lotniczych do Albanii przy wylotach z Warszawy kształtują się na poziomie ok. 1 500 PLN. Ostateczną cenę wyliczamy dla każdego terminu indywidualnie.

Mam pytania / Tak - chcę zarezerwować

Image
Tagi: tydzień w Albanii, Albania 7 dni