Advertisement
Start arrow Turystyka arrow podróże | wycieczki | tramping arrow 12 dniowy wypoczynek w Hotelu **** Grand Hotel (SARANDA)
12 dniowy wypoczynek w Hotelu **** Grand Hotel (SARANDA)

Saranda położona nad Morzem Jońskim jest perłą albańskiej riwiery. Czaruje słońcem przez 300 dni w roku, morzem ciepłym późną jesienią i starożytnymi zabytkami. Kształtem przypomina amfiteatr otaczający zatokę, nad którą jest położona. W I wieku p.n.e. była portem iliryjskiego plemienia, następnie kolonią grecką i rzymską, w III wieku naszej ery stolicą Epiru a w czasie II wojny światowej stanowiła ważny port włoskiej floty i nosiła nazwę Porto Eda na cześć córki Mussoliniego.

Swą bogatą historią i pięknymi plażami wprawia w zachwyt gości krajowych i zagranicznych. Główny bulwar wysadzony palmami, wieczorową porą kusi mnóstwem kawiarenek, restauracji i barów, w których za niewielkie pieniądze można coś przekąsić bądź czegoś się napić.Cena obejmuje:
zakwaterowanie - 9 noclegów ze śniadaniami w hotelu*** "GRAND HOTEL" na terenie Albanii. Do dyspozycji na terenie hotelu znajdują się w pełni wyposażona prywatna plaża oraz basen, bar i restauracja serwująca tradycyjne albańskie menu oraz kuchnie śródziemnomorską. Przejazd komfortowym autokarem ( WC, video, cafe bar, klimatyzacja) ubezpieczenie, opiekę przedstawicieli Biura.


Cena nie obejmuje: posiłków, innych poza śniadaniami. Jest możliwość wykupienia całodniowego wyżywienia.

Opis zakwaterowania: pokoje 2,3,4-osobowe (w systemie 2+1, 2+2) o standardowym wyposażeniu każdy pokój z pełnym węzłem sanitarnym oraz bezpłatną klimatyzacją. Wszystkie pokoje mają widok na morze.

Dodatkowo: jest możliwość (wcześniej uzgadniając) wypożyczenia samochodu, bądź rowerów. Hotel znajduje się blisko centrum miasta.

20 % zniżka dla dzieci w wieku 2-15 lat, pozostających jako 3 bądź 4 osoba w pokoju.

Koszt zakwaterowania osoby pragnącej zajmować pokój samotnie wzrasta o około 150 euro

Jest możliwość dojazdu na własną rękę, wówczas cena obniżona zostaje o 50euro.

Możemy zorganizować transport samolotem, wówczas cena obniżona zostaje o 50 euro i wzrasta o cenę biletów.

 

Opis programu:

Dzień 1. - sobota - Wyjazd z kraju według rozkładu.

Przejazd kolejno przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Albanii

Dzień 2. -niedziela - W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu*** "GRAND HOTEL" na terenie Sarandy. Dzień 3. - poniedziałek - Spotkanie organizacyjne Dzień 11. - wtorek - Wyjazd powrotny do Polski

Dzień 12. - środa - Przyjazd do Polski


Wycieczki fakultatywne:

1. Butrint - Niebieskie Oko

Butrint - jest niewielką osadą otoczoną wzgórzami, z dwóch stron chronioną morzem i jeziorem. W 1992 roku wpisany został na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W starożytności istniała tu iliryjska osada, założona jak mówi jeden z mitów przez uciekinierów z Troi. W VII wieku p.n.e. przekształcona została w kolonię grecką i miasto portowe. W II wieku p.n.e miasto trafiło w ręce Rzymu i stanowiło ważny ośrodek portowy. Z uwagi na swoje umiejscowienie stało się jednym z największych centrów morskich i handlowych aż do VI wieku n.e. Niejednokrotnie zostało spustoszone. W średniowieczu Bizancjum walczyło tu z Normanami i Wenecjanami a następnie Wenecjanie z Imperium Osmańskim. Odkryto tu m.in. resztki starożytnego amfiteatru z III wieku p.n.e na deskach, którego rokrocznie we wrześniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Teatralnych. W 2002 roku na terenie wokół wykopalisk ustanowiono Park Narodowy Butrinti.

„ Niebieskie Oko" jest niewielkim źródłem o przejrzyście czystej wodzie. W chwili obecnej zbadane zostało na głębokości do 50 metrów. W każdej sekundzie wybija 7 metrów sześciennych wody. Rzecz doprawdy zjawiskowa nie tylko dla miłośników nurkowania.

 

2. Port Palermo - Przelecz Llogara - Oricum

Panoramiczna wycieczka wybrzeżem Morza Jońskiego. Pierwszym miejscem do którego docieramy będzie Port Palermo, w którym znajduje się zamek wybudowany przez Ali Paszę z Tepeleny. Legenda głosi, że na terenie zamku cały czas ukryte są skarby.

W okolicy znajdują się groty, które w czasie II wojny światowej stanowiły bazy łodzi podwodnych. Najwyższym miejscem w którym się zatrzymamy będzie punkt widokowy na szczycie Przełęczy Llogara.  1000 metrów poniżej naszych stóp rozpościera się wielki błękit Morza Jońskiego a za plecami wznoszą się dwutysięczne masywy górskie - widok bajka.

Następnie u podnóży przełęczy w Oricum zwiedzimy park archeologiczny.

 

UWAGA - program przygotowany jest dla dużej grupy w przypadku mniejszej ilości uczestników (minimum 7osób) program ulega modyfikacji.

 

Kod imprezy: ALBSGH

 

Terminy:

18.06-29.06

02.07-13.07

16.07-27.07

30.07-10.08

13.08-24.08

27.08-07.09

10.09-21.09

24.09-05.10

08.10-19.10

 

Cena od: 350 euroDostępne są różne terminy a także inne oferty w ten rejon Albanii.
TAK chcę zrobić rezerwację / mam pytanie


TAGI: Saranda, pobytowe wczasy, pobytówka w Albanii