Advertisement
Start arrow Turystyka arrow podróże | wycieczki | tramping arrow 12 dniowy wypoczynek w Hotelu ***** (VLORA)
12 dniowy wypoczynek w Hotelu ***** (VLORA)
Vlora jest kolebką albańskiej niepodległości, drugim największym portem morskim oraz centrum morskich sił zbrojnych. Miasto poza śladami burzliwej historii ma kilkukilometrowy pasaż z palmami, który prowadzi między sklepami z pamiątkami, restauracjami i kawiarniami.

Cena oferty obejmuje: zakwaterowanie - 9 noclegów ze śniadaniami w Hotelu***** " Vlora Internacional" na terenie Albanii. Do dyspozycji na terenie kompleksu znajdują się basen, sauna, siłownia, bar i restauracja serwująca tradycyjne albańskie menu oraz kuchnie śródziemnomorską. Przejazd komfortowym autokarem ( WC, video, cafe bar, klimatyzacja) ubezpieczenie oraz opiekę przedstawicieli Biura.

Cena nie obejmuje: posiłków, innych poza śniadaniami. Jest możliwość wykupienia całodniowego wyżywienia.
Opis zakwaterowania: pokoje 2,3,4-osobowe (w systemie 2+1, 2+2) o standardowym wyposażeniu każdy pokój z pełnym węzłem sanitarnym oraz bezpłatną klimatyzacją.
Dodatkowo: jest możliwość (wcześniej uzgadniając) wypożyczenia samochodu, bądź rowerów. Hotel znajduje się blisko centrum miasta.
20 % zniżka dla dzieci w wieku 2-15 lat, pozostających jako 3 bądź 4 osoba w pokoju.
Koszt zakwaterowania osoby pragnącej zajmować pokój samotnie wzrasta o około 150 euro
Jest możliwość dojazdu na własną rękę, wówczas cena obniżona zostaje o 50euro.
Możemy zorganizować transport samolotem, wówczas cena obniżona zostaje o 50 euro i wzrasta o cenę biletów.

Opis programu:
Dzień 1. -sobota - Wyjazd z kraju według rozkładu.
Przejazd kolejno przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Albanii
Dzień 2. -niedziela - W godzinach wieczornych zakwaterowanie w Hotelu ***** " Vlora Internacional" Dzień 3. - poniedziałek - Spotkanie organizacyjne
Dzień 11. - wtorek - Wyjazd powrotny do Polski
Dzień 12. - środa - Przyjazd do Polski

Wycieczki fakultatywne:
1. Przełęcz Llogara - Port Palermo - Butrint - Niebieskie Oko
Całodzienną wycieczkę rozpoczynamy panoramiczną przejażdżką wzdłuż wybrzeża Morza Jońskiego. Najwyższym miejscem w którym się zatrzymamy będzie punkt widokowy na szczycie przełęczy. 1000 metrów poniżej naszych stóp rozpościera się wielki błękit Morza Jońskiego a za plecami wznoszą się dwutysięczne masywy górskie - widok bajka.
Następnie udamy się do Portu Palermo, w którym znajduje się zamek wybudowany przez Ali Paszę z Tepeleny. Legenda głosi, że na terenie zamku cały czas ukryte są skarby.
W okolicy znajdują się groty, które w czasie II wojny światowej stanowiły bazy łodzi podwodnych.
Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie antycznego miasta Butrintu. Jeden z mitów mówi, że miasto wybudowane zostało przez uciekinierów z Troi.
W drodze powrotnej zatrzymamy się nad Niebieskim Okiem, niewielkim źródłem o przejrzyście czystej wodzie. Źródło w każdej sekundzie wybija 7 metrów sześciennych wody a zbadane zostało na głębokości 50 metrów.
2. Apollonia - Ardenica
Apollonia zwana albańskimi Pompejami założona została przez kolonistów greckich z Koryntu i Korfu. W starożytności z uwagi na szczególnie urodzajną ziemię była jednym z największych miast oraz jednym z najbogatszych portów Antyku. Początkowo większość mieszkańców stanowili Ilirowie i Grecy. Około 200 r. p.n.e. miasto przeszło pod władanie Rzymian, było jednym z dwóch początkowych punktów drogi Via Egnati. W 48r p.n.e. miasto stało się bazą Cezara w czasie wojny domowej. Apollonia była centrum nauki i kultury, w którym nauczany był podczas swego pobytu cesarz Oktawian August. W późniejszych wiekach z powodu zamulenia i trzęsienia ziemi miasto podupadło. Badania archeologiczne prowadzone od początku XX w. na chwilę obecną odkryły jedynie 10 procent starożytnej Apollonii.
Następnie przeniesiemy się do Ardenicy, gdzie zwiedzimy kompleks klasztorny z XVIII wieku.

UWAGA - program przygotowany jest dla dużej grupy w przypadku mniejszej ilości uczestników (minimum 7osób) program ulega modyfikacji.

Kod imprezy: ALBVVI

Terminy:
18.06-29.06
02.07-13.07
16.07-27.07
30.07-10.08
13.08-24.08
27.08-07.09
10.09-21.09
24.09-05.10
08.10-19.10

Cena od: 400 euro

Dostępne są różne terminy a także inne oferty w ten rejon Albanii.
TAK chcę zrobić rezerwację / mam pytanie


TAGI: wakacje, Vlora, wczasy, albania, wypoczynek w Albanii