Advertisement
Start arrow Aktualności arrow Z Gruzji na Bałkany 2011 - wyprawa
Z Gruzji na Bałkany 2011 - wyprawa
Grupa śmiałków z Polski organizuje w lipcu wyprawę "Z Gruzji na Bałkany 2011". Będą między innymi w Albanii eksplorować Góry Przeklęte.

Wyprawa startuje 5 lipca 2011 r. Przewidywany czas zakończenia podróży nie jest dokładnie znany – szacunkowo wyprawa powinna zająć  około dwóch miesięcy.

Poza przelotem z Rygi do Tbilisi, głównym środkiem transportu będzie autostop. Taka forma podróżowania pozwala na zrozumienie lokalnej ludności, poznanie jej kultury, zwyczajów, życia codziennego i poglądów na otaczający ją świat. Tradycyjnie już noclegi będą spędzane w namiocie – pozwala to na odciążenie budżetu wyprawy, daje dużą elastyczność w  podróżowaniu i pozostawia niezapomniane wrażenia z obcowania z przyrodą.

Na pytanie dlaczego „z Gruzji na Bałkany” odpowiadają:
Podróżując po Bałkanach i Gruzji chcemy odkryć ich prawdziwą twarz, odmienną od tej utrwalonej w stereotypach Europejczyków. Chcemy zobaczyć tę część Europy bez narzuconego nam przez media i polityków poczucia wyższości nad mieszkańcami interesujących nas regionów. Nie chcemy być przez naszych gospodarzy postrzegani jako turyści z zachodu, którzy traktują zwiedzane tereny i ludzi je zamieszkujących jak skansen. Chcemy wtopić się w lokalny koloryt i przez dwa miesiące obserwować świat oczami rdzennych mieszkańców.

Więcej informacji oraz aktualny status wyprawy można poznać tutaj .
Trzymamy kciuki za wyprawę!


TAGI: wyprawy, zwiedzanie, wycieczka, bałkany