Advertisement
Start arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka: Albania, Macedonia, Czarnogóra, Serbia
Wycieczka: Albania, Macedonia, Czarnogóra, Serbia
Spis treści
Wycieczka: Albania, Macedonia, Czarnogóra, Serbia
Strona 2
Wycieczka: Albania, Macedonia, Czarnogóra, Serbia
Wycieczka objazdowa - Albania - Macedonia - Czarnogóra - Serbia - Egzotyczne Bałkany
Region/Kraj:     Bałkany, Albania
Wyżywienie:     HB
Liczba dni:     9

Kanion rzeki Tara - Monastyr Moraca - Budva - Kotor - Cetynia - Jezioro Szkoderskie - Kruje - Tirana - Ochryd - Skopje

  • Malownicze kaniony rzek
  • "Bałkańskie fiordy"
  • Czarnogórska Riwiera
  • Tajemnicza Albania
  • Skopje - serce Bałkanów
  • Ochryd - Słowiańska Jerozolima

Program: 1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Przejazd na nocleg tranzytowy* w okolicy Pożegi w późnych godzinach nocnych.

2 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja przejazdu przez Serbię do Czarnogóry. Na trasie malownicze kaniony rzek i fantastyczne krajobrazy: najgłębszy w Europie kanion rzeki Tara, jego głębokość miejscami dochodzi do 1250 m, kanion rzeki Moraca z XIII-wiecznym Monastyrem Moraca. W drodze na Czarnogórską Riwierę przejazd przez Podgoricę - dawny Titograd. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Budvy - zwanej "małym Dubrownikiem", zwiedzanie najważniejszych zabytków: Starówka, katedra św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic. Następnie przejazd nad Zatoką Kotorską - największy i najgłębszy fiord południowej Europy. Kolejnym punktem programu jest wizyta w Kotorze i spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach oraz zwiedzanie Katedry św. Trifona. Przejazd do Cetynii - dawnej stolicy Czarnogóry, spacer po mieście, w którym zachowały się liczne zabytki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Albanii do położonego nad Jeziorem Szkoderskim miasta Szkodra, jednego z największych centrów kulturalnych kraju, zwiedzanie: ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafa, meczet, zabytkowe domy. Następnie przejazd do Kruje - "albańskiego Krakowa", spacer po mieście: Zamek Skanderbega - bohatera narodowego, meczet, bazar. Przejazd w okolice Tirany, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Beja. Przejazd do Durres - miasta założonego w VII w. p.n.e przez Greków, obecnie największego portu w Albanii, zwiedzanie miasta. Wyjazd w kierunku granicy albańsko - macedońskiej, przejazd do Ochrydu, miasta uznanego w 1980 roku przez UNESCO za część światowego dziedzictwa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6 dzień:
Po śniadaniu wycieczka do położonego ok. 30 km na południe od Ochrydu kompleksu klasztornego św. Nauma, w którym znajduje się grób św. Nauma. Jak głosi legenda, położenie dłoni na płycie nagrobnej sprawi, iż usłyszymy bicie serca świętego. Zwiedzanie kompleksu. Powrót do Ochrydu i zwiedzanie miasta: twierdza cara Samuela z przełomu X-XI w., cerkiew św. Jovana Kaneo, cerkiew św. Klimenta. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.