Advertisement
Start arrow Turystyka arrow Ciekawa inicjatywa - motorem przez Bałkany
Ciekawa inicjatywa - motorem przez Bałkany
Image Ciekawa inicjatywa - motorem przez Bałkany
Na przełomie czerwca i lipca dwoje Polaków wyrusza w podróż motocyklową po Bałkanach.
Przez 23 dni będą odwiedzać najciekawsze zakątki Albanii, Serbii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny.
Najważniejszymi punktami w programie wyjazdu są albańskie „Góry przeklęte”, dolina Vermosh, przejazd drogami sh 20, sh 21, Park Narodowy Theth.
Po drodze chcą też zobaczyć kanion rzeki Piva, Park Narodowy Durmitor i Zatokę Kotorską w Czarnogórze. Cały czas poszukują nowych miejsc, które chcą odwiedzić. Informacje o nowościach będą zamieszczane na blogu.

Relacje osób, które były w Albanii są bardzo rozbieżne - od zachwytu po przerażenie. Podsyca to ich ciekawość i wzmaga w chęć zmierzenia się z innością tego kraju. Lubią miejsca z charakterem. Za kilka lat nie zobaczą już Albanii takiej jaka jest obecnie: nieskażonej masową turystyką, pięknej w swej prostocie.
Ich środkiem transportu będzie enduro-turystyczny motocykl – Honda Transalp.  Daje on poczucie wolności. Pozwala na relatywnie tanie podróżowanie a jazda nim przez albańskie górskie drogi będzie dla nich wyzwaniem.

Będą nocować głównie w namiocie- na użyczonym kawałku prywatnego podwórka, nad rzekami czy też jeziorami.
Najnowsze informacje na temat wyprawy można znaleźć na blogu: www.makscholuj.blogspot.com

Kim są młodzi podróżnicy?
Maksymilian Chołuj
Rocznik 88. Studiował Fotografię na WSF w Warszawie i UAP w Poznaniu.
Od liceum nie rozstaje się z aparatem.
W fotografii interesuje go w szczególności dokument. Preferuje poznawanie świata na motocyklu. Taka forma to połykanie każdego przejechanego metra, bliski kontakt z naturą, przestrzeń i wolność.

Agnieszka Strojna
Rocznik 90. Studentka ASP w Warszawie, interesuje się głównie malarstwem, rysunkiem. W wolnym czasie tańczy, kręci hula-hopem, ogląda filmy. Lubi szybką jazdę i dobre jedzenie. Z łatwością nawiązuje nowe znajomości. W wyprawie jedzie jako balast/pasażer.
Jej rysunki z wyprawy będzie można zobaczyć na blogu: www.agastrojna.blogspot.com


Cel wyprawy.
Najważniejszymi punktami w programie wyjazdu są albańskie „Góry przeklęte” , dolina Vermosh, przejazd drogami sh 20, sh 21, Park Narodowy Theth.

Zobaczą również:
kanion rzeki Piva,
Park Narodowy Durmitor i Zatokę Kotorską w Czarnogórze.
Mostar i wodospady Kravitza ( Bośnia )
Sarajewo
Przepłyną promem z Fierze do Koman


W Albanii Maksymilian będzie realizował projekt dokumentalny o bunkrach, które powstały w latach 1972-1984. Obecnie są one wyburzane lub też wykorzystywane do nowych celów np. w Durres w schronie mieści się restauracja "Bunkeri , a w  Gjirokastra urządzono  w nim kawiarnię.

Chcesz poznać Albanię? Zapoznaj się z ofertą wycieczek i wczasów

TAGI: Albania, wyprawy, wycieczki, zwiedzanie