Advertisement
Start arrow Turystyka arrow Sky Club i Sky Hotel w Tiranie
Sky Club i Sky Hotel w Tiranie
W samym centrum miasta w jednym z najwyższych budynków w Tiranie znajduje się Sky Club. Pięciogwiazdkowy Hotel, restauracja i kawiarnia z której obserwować można panoramę Tirany. Budynek jest, jak na warunki Albańskiej zabudowy, stosunkowo wysoki. Ma dwadzieścia pięter. Na szczyt, gdzie mieści wiś restauracja wjeżdża zewnętrzna winda z której wchodzi się do lobby z widokiem na wschodnią stronę Tirany. Wyposażone w klubowe fotele, zadaszone lobby jest świetnym miejsce na kawę lub deser. Dalej przejście do restauracji gdzie możemy wybrać miejsca od dowolnej strony. Idąc jeszcze wyżej wchodzimy na sam szczyt do kawiarni Panorama. Stoliki rozmieszczone są dookoła baru, tuż przy oknach. Trzeba jednak liczyć się z niespodziankami... Pozostawiona na obrzeżu okna torebka, odjeżdża powoli, w tempie 6 stopni na minute. Okazuje się że podłoga jest obrotowa. Siedząc przy stoliku przez godzinę obejrzeć można całą panoramę Tirany.
Widok na panoramę gór na tle których mieni się kolorami Ishi Bloku, ostre krawędzie piramidy Hodży i nowe dzielnice Tirany jest wart spędzonego tam czasu.
Kawiarnia serwuje kawę, napoje chłodzące, desery i przekąski. Restauracja proponuje dania kuchni europejskiej i albańskiej min:
Byrek, ciasto pszenne z serem
Grilowane warzywa,
Fergese Tirane, mięso cielęce ze świeżymi pomidorami ziołami i serem,
Tave Elbasani, pieczoną jagnięcinę z jogurtem,
Qofte Korçe, kuleczki z mięsa cielęcego w sosie pomidorowo cebulowym
Wina z Kantina Bardha, jednej z najlepszych winiarni albańskich i wiele innych...
Hotel pięciogwiazdkowy mieści ok. 70 gości w pokojach jedno i dwu osobowych oraz apartamentach. Ceny na i serwis na poziomie europejskim.
Będąc w Sky Clubie pozdrówcie od nas Nevilę Aliu, managerkę restauracji i hotelu...
www.skyhotel-al.com
Rezerwacja: Sky Club i Sky Hotel w Tiranie.

Tagi: hotele w Tiranie, nocleg w Tiranie, noclegi w Albanii

Image