Advertisement
Start arrow Ogłoszenia drobne arrow Albania - wypoczynek i zwiedzanie: prawdziwa perła Bałkanów
Albania - wypoczynek i zwiedzanie: prawdziwa perła Bałkanów
Unikalna na polskim rynku turystycznym oferta wypoczynku w przepięknej Albanii , łącząca wypoczynek nad Morzem Jońskim z poznawaniem tego nieznanego przez Polaków kraju, który bez wątpienia Państwa zadziwi i zauroczy. Albania, podobnie jak inne kraje bałkańskie jest prawdziwą mozaiką kulturową, tym bardziej egzotyczną, że otwartą na świat od niedawna, dopiero od ustąpienia dyktatora Envera Hodży.
Kraj ten ma turystom mnóstwo do zaoferowania: przepiękne góry pokrywające prawie cały jego obszar, dwa morza - Adriatyk i Jońskie, jeziora z lazurowymi wodami i mnóstwo zabytków starożytności, Bizancjum i średniowiecza.
Albania, dzięki długiej izolacji zachowała niepowtarzalny w Europie klimat enklawy, niewyrachowanej, bez tłumów turystów. Nie zwlekajcie, zobaczcie ten kraj zanim się zmieni, odwiedźcie go zanim się skomercjalizuje i stanie ofiarą globalizacji!

PROGRAM:
1 dzień - Wyjazd z Katowic o godz. 5.00. Przejazd przez Czechy, Węgry, Serbię do Macedonii. Późnym wieczorem przyjazd do zabytkowego Ochrydu nad błękitnym jeziorem otoczonym górami. Nocleg w hotelu.

2 dzień - Po śniadaniu zwiedzanie miasta (lista UNESCO). W mieście, ukryte w wąskich, kamiennych uliczkach, czekają ciekawe cerkwie i meczety. Zobaczymy też antyczny amfiteatr i twierdzę cara Samuila. W drodze do granicy albańskiej przystaniemy przy malowniczym monastyrze św. Naum nad jeziorem Ochrydzkim. Pod wieczór docieramy do najmodniejszego kurortu Albanii - Sarandy (-pod nosem” greckiej wyspy Korfu). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3-9 dzień - Wypoczynek w Sarandzie na Riwierze Albańskiej: 8 noclegów w hotelu *** z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje), pokoje 2os z łazienką, klimatyzacją, TV-sat, lodóweczką, balkon. Odległość hotelu od plaży - 200m, odl. od centrum miasta (sklepy, niezliczone lokale, życie nocne) - ok. 20min (niecałe 2km).

10 dzień - Po śniadaniu opuszczamy Sarandę. Przejazd malowniczym wybrzeżem do Fier i pobliskiej Apolonii - niegdyś ważnego greckiego, rzymskiego i w końcu bizantyjskiego portu. Obejrzymy tu ruiny teatru, bazylikę, baptysterium, pałac biskupi, ruiny domów i mury. Następnie przejazd do Tirany - stolicy Albanii. Spacer po Placu Skanderbega z pomnikiem największego bohatera. Obejrzymy reprezentacyjny meczet Etehem Beya, pałac ostatniego króla - Ahmeda beg Zoga i Wielki Park. Przez Kruje (krótki postój na zrobienie zdjęć) jedziemy do Szkodry nad pięknym górskim jeziorem Szkoderskim u stóp Alp Albańskich. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11 dzień - Po śniadaniu zwiedzenie starożytnej stolicy Ilirów. Spacer do potężnego zamku Rozafa, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta, jeziora, Alp Albańskich oraz rzek Bojany i Driny. Fakultatywnie (ok.10EUR) krótki rejs wycieczkowy po jeziorze, które jest podzielone pomiędzy Albanią i Czarnogórą (żyje tu ponad 270 gatunków ptactwa wodnego, jest to ostatnia oaza pelikanów na południu Europy). Przekroczenie granicy Czarnogórskiej i przejazd do otoczonej górami Dynarskimi Podgoricy - stolicy kraju. Przerwa i spacer po starówce (Starawarosz). Kontynuacja jazdy. Granica Serbska. Wieczorem dotrzemy w okolice Nowego Sadu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

12 dzień - Wczesne śniadanie. Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację i Czechy. Zakończenie imprezy w Katowicach ok. 22.00. Transfery antenowe do miast Polski.

ZAMÓW WYCIECZKĘ / SPRAWDŹ PEŁNĄ OFERTĘ WYJAZDÓW DO ALBANII
Organizator: TC

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów? Zapytaj o szczegóły.
Napisz do nas: i n f o @ a l b a n i a . c o m . p l .