Advertisement
Start arrow Biznes arrow Apartament w Albanii - sprawdzaj dokumenty nieruchomości
Apartament w Albanii - sprawdzaj dokumenty nieruchomości
Spis treści
Apartament w Albanii - sprawdzaj dokumenty nieruchomości
Strona 2
Image Rynek albański jest otwarty na inwestycje zagraniczne. Szczególnie interesujące mogą okazać się mieszkania w nowo-budowanych apartamentowcach na wybrzeżu.
Zanim jednak zdecydujemy się na zakup warto sprawdzić, jak wygląda stan prawny i techniczny budynku, jakie są perspektywy wzrostu ceny i jak ostatecznie inwestycja zarobi na siebie..

Uważnie sprawdzaj dokumenty nieruchomości
Dojeżdżam do Vlore, pięknej miejscowości turystycznej oddalonej od Tirany o ok. 3 godz. drogi samochodem. Miasto jest celem mojej podróży, a oczekujący mnie Xhovalin, wraz z prezesem firmy budowlanej Bertim, są moimi przewodnikami po nowozbudowanym osiedlu.

Przeprowadzamy przegląd mieszkań przeznaczonych do sprzedaży, które zbudowała firma Bertiego. Oferta tej firmy została wybrana z pośród kilkudziesięciu innych, przedstawionych przez agentów nieruchomości. Powodem tak przeprowadzonej selekcji jest częsty brak dokumentów dopuszczających budynki do zasiedlenia, lub zgoła brak aktów własności na oferowane lokale! Kupujący musi mieć świadomość, że blisko 700 tys. lokali w tym kraju zostało zbudowanych niezgodnie z prawem budowlanym i de facto nie mogą być zasiedlone. Rząd albański usiłuje „wyprostować” sprawę mieszkań i domów budowanych bez stosownych zezwoleń, ale nie jest to proste.